2022-ben 184 tranzakció keretében a magyarországi cégek több mint 250 millió euró értékű kockázati- és magántőke-befektetésben részesültek hazai és külföldi alapoktól. A befektetők 36 hazai cégből szálltak ki, a legtöbb esetben információtechnológia és kommunikáció szektorból. A jövőbeli befektetések céljára 2022-ben összegyűjtött friss tőke értéke megközelítette a 70 millió eurót, ami lényegesen alacsonyabb érték az előző évihez képest – derül ki a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst&Young-gal (E&Y) közösen készített 2022 évi jelentéséből.
Változott a Magyar Export-Import Bankot érintő szabályozás, egy új rendelet szerint az Exim a gazdálkodó szervezetek egy bővebb körének nyújthat ettől kezdve hitelt és egyéb szolgáltatásokat.
Megtörtént a Nemzeti Tőkeholding felállítása, amivel a kormány szerint egy központilag irányított, hatékony, állami hátterű finanszírozási rendszer jön létre, amely hozzájárul, hogy mintegy 1000 milliárd forintnyi új forrás kerüljön a gazdaságba.
A Hiventures közel 22 milliárd forintot fektetett be vállalkozásokba tavaly, ezzel túlszárnyalta éves célját és megdöntötte saját korábbi rekordját - közölte az MFB Csoporthoz tartozó tőkealap-kezelő szerdán az MTI-vel.
A Széchenyi Alapok 5,6 milliárd forintot fektetett az egyik legeredményesebb hazai kockázati tőkebefektető, a Euroventures legújabb, immár ötödik alapjába, jelentette be Varga Mihály, pénzügyminiszter. Ezzel a Pénzügyminisztérium tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó alapkezelő lett az alap legnagyobb befektetője. A forrásokat innovatív, nagy növekedési potenciálú, érettebb szakaszban lévő technológiai cégek finanszírozására fordítják majd. Több körben legalább hat vállalatba egyenként 2-6 millió eurót fektethetnek be Magyarországon és további célpiacokon a régióban.
Egyre kritikusabb a helyzet a magyar kis- és közepes vállalkozásoknál, ugyanis az átlagos magyar kkv-nak 2-2,5 hónap likviditási tartaléka lehet, amiből már eltelt 1,5 hónap és nem látni, mikor jöhet a tartós újraindulás - mutattott rá a Portfolio-nak nyilatkozva Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója és Mikesy Álmos vezérigazgató-helyettes. Emiatt is indokolt az MFB Csoporthoz tartozó kockázati tőkealapkezelő új tőkeprogramjainak elindítása. A társaság azt ígéri, hogy az új, startupokat és kkv-kat célzó mentőprogramjaik esetében 30 munkanapon belül lefut a mentőöv igénybevételének folyamata. Mindezek mellett van egy új koncepcióra épülő programjuk is azoknak a cégeknek, amelyek lehetőségként tekintenek a mostani krízishelyzetre és amelyeket meg kell védeni a külföldi felvásárlásokkal szemben. Az ismét bővülés előtt álló Hiventures vezetőivel részletesen beszéltünk a járvány okozta helyzetről, a krízis potenciális nyerteseiről és az új tőkeprogramok minden részletére rákérdeztünk.
280 millió dollárnyi tőkebefektetésre tett szert a Robinhood, az egyik legnépszerűbb díjmentes részvénykereskedéssel foglalkozó brókercég az Egyesült Államokban – írja a Fox News. Jelenleg a cég 8,3 milliárd dollárt ér.
Megelőző intézkedéseket hoznak a kockázati tőkealapok is a koronavírus miatt. Egyes vállalatoknál megtiltottak minden utazást Ázsiába, míg más alapkezelők átmenetileg csak virtuálisan hajlandók meetingelni – írja a CNBC.
Egy már működő, Pest-megyei ötletek finanszírozására szolgáló kockázati tőkealapra hívták fel a figyelmet egy keddi közleményben a hivatalos uniós pályázati portálon, hiszen a Gran III névre hallgató Kockázati Tőkealapban többmilliárdos EU-pénz is benne van.
Az elmúlt évek legnagyobb, magyar forrásból megvalósuló külföldi kockázati tőke befektetését hajtotta végre a Lead Ventures által kezelt, a Mol és az Eximbank befektetésével működő Enter Tomorrow Europe tőkealap.
Megháromszorozódott a Chime piaci értéke, átlépve az egymilliárd dolláros határt, miután a digitális bank sikeresen zárta D-sorozatú forrásbevonását - írja a CNBC.
Lezárult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary szervezésében elindított "Startup Campus BME Powered by Hiventures" egyetemi inkubációs program. A képzés zárásaként három egyetemi projekt kapott 9 millió forintos tőkefinanszírozást.
A műszaki egyetemmel megvalósított együttműködés tapasztalataiból kiindulva újabb intézményeken szeretne megjelenni a Hiventures a vállalkozóvá válás népszerűsítése érdekében a fiatalok körében - árulta el többek között a Portfolio-nak adott interjújában Kisgergely Kornél, aki mérleget vont a kockázati tőkealap-kezelő elmúlt 1,5 évéről is. A vezérigazgató reményei szerint hamarosan amerikai befektető jelenik meg az egyik portfóliótársaságukban, és egy másik céggel nemzetközi tőkekört terveznek. Arról is beszélt, hogy miért fontosak az olyan startup-díjak, amelyeket a Hiventures is kiosztott, legutóbb csütörtökön.
A harmadik negyedéves eredményei alapján a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő az élen végzett a Crunchbase és Dow Jones legújabb európai rangsorában, nemzetközi szinten pedig a második helyre sorolták a szervezetet. A hír bejelentésére szervezett sajtótájékoztatón bemutatkozott a 250 portfolió cég egyike is, az Egyesült Államokban szabadulószobákat üzemeltető PanIQ Entertainment LLC, amelynek 12 amerikai egység után megnyílt az első budapesti szabadulószobája is.
5 év alatt 100 millió eurót fektet be a Lead Ventures nevű új magyar tőkealap-kezelő, amely sikeresen zárta két tőkealapjának jegyzését. A cég Magyarország mellett a régióban is segítené azokat a vállalkozásokat, amelyek további növekedésükhöz tőkét és tudást keresnek.
Kockázati tőkealapot indított a Raiffeisen Bank International. Az Elevator Ventures névre hallgató alapnak a Raiffeisen 25 millió eurós kezdőtőkét folyósít majd - számol be az RBI sajtóközleményben.
Vegyes a kép egyelőre a részvénypiacokon.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A Rosztovi területen tört ki a Wagner-lázadás tavaly nyáron.
A karbonsemleges épületeké a jövő.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Hogyan látja a kormány a nyugdíjrendszert?
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.